Една средностатистическа жена пропилява приблизително една година от живота си в броене на калории и мисли за отслабване, сочат резултатите от скорошно британско проучване, цитирани от в. “Daily Mail”.
Оказва се, че представителките на нежния пол се притесняват за фигурата си средно по около 21 минути всеки ден. Това прави 2 часа и 27 минути седмично или 127 часа и 45 минути годишно. Отчитайки средната продължителност на живота и броя години в зряла възраст, излиза, че дамите пропиляват 355 дни от живота си в мисли за отслабване и калории.
И ако си мислите, че нежните създания са единствените, които изпитват притеснения около фигурата си, жестоко грешите. Мъжете не остават много по-назад – те отделят средно по около 20 минути на ден в размишления за формата на своето тяло, което се равнява на приблизително 338 дни от живота.
Резултатите от проучването показват, че всеки втори не е доволен от теглото си и затова внимателно следи броя на калориите, които поглъща. Повече от една трета от анкетираните споделят, че редовно четат етикетите на храните, които купуват.
Всеки пети, опитващ се да отслабне, разполага с приложение на телефона си, което изчислява погълнатите калории. Един на всеки десетима използва специализиран сайт за целта, а една шеста от анкетираните си водят дневник по старомодния начин – записвайки всичко на бял лист с химикал.
Най-голям стимул за отслабване се оказва желанието на един човек да се хареса повече на партньора си. Именно това е причината, поради която 38% от хората се подлагат на диета. За всеки десети мнението на приятелите му също е важно. Не са никак малко и тези, които държат са свалят излишните килограми заради самите себе си.
Автор: ИлианаЗнам ориентировъчно кое колко калории има, но не броя. Може би отвреме на време пресмятам горе/долу как се движа, но в никакъв случай не и за постоянно. Стресирам се.
Ако малко си размърдат задниците да спортуват, няма да имат причина да се притесняват за фигурата си!
Аз също не гледам.
Аз никога не гледам кое колко калории има.